Architektura i nowoczesne budownictwo – OMA wygrywa konkurs na ekspansję w Muzeum Sztuk Pięknych w Quebecu

Widok z lotu ptaka .
OMA, renderowana przez Luxigon OMA została ogłoszona zwycięzcą międzynarodowego konkursu na rozwój Musée national des beaux-arts du Québec (MNBAQ).
Projekt o wartości 90 mln CAD został również skonsultowany z lokalnymi mieszkańcami, przy 82% zatwierdzeniu.
Seria ułożonych w stos pudełek przypomina programowe relacje z Biblioteki Seattle, generując jednocześnie interesujący wielki hall z widokiem na ulicę o miejskich walorach.
Sekcja .
OMA Trzy skumulowane galerie różnią się rozmiarem, jak widać na Axo i modelach zawartych poniżej: wystawy współczesne (50m x 50m), stała kolekcja współczesna (45m x 35m) i ekspozycja designu / Eskimosów (42,5m x 25m).
Konsola nad ulicą tworzy wielką salę, 14-metrową przezroczystą przestrzeń połączoną z parkiem, punkt początkowy wznoszącej się ścieżki przez skrzynki.
Naszą ambicją jest stworzenie dramatycznej nowej obecności dla miasta, przy zachowaniu pełnego szacunku, a nawet ukradkowego podejścia do sąsiadów muzeum i istniejącego muzeum.
Powstała forma kaskadowych pudeł z galeriami poprawia wrażenia muzealne, tworząc przejrzystość w obiegu i kuracji, jednocześnie pozwalając na obfite naturalne światło w galeriach.
- Shohei Shigematsu Pozostałe cztery finalistów konkursu to Barkow Leibinger (Niemcy) + Imrey Culbert (USA), Allied Works (USA) + Fichten Soiferman et Associés (Kanada), Nieto Sobejano (Hiszpania) + Bri.
Re, Gilbert et Associés (Kanada) i David Chipperfield (Wielka Brytania) + Groupe Arcop (Kanada).
Projekt jest prowadzony przez partnerów Rem Koolhaas i Shohei Shigematsu (z którymi rozmawialiśmy wcześniej) i zostanie zrealizowany przez OMA NY we współpracy z Provencher Roy + Associés Architectes.
Budowa ma się zakończyć jesienią 2013 roku.
Więcej zdjęć po przerwie: Grand hall.
OMA, renderowane przez Luxigon Courtyard.
OMA Atrium.
OMA, renderowanie za pomocą aksolotu Luxigon Programmatic.
Model OMA.
OMA Translucent model.
Model OMA.
OMA
[hasła pokrewne: malowanie okien drewnianych, fashion house szadółki, olx dzierżoniów ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: fashion house szadółki malowanie okien drewnianych olx dzierżoniów