Architektura i nowoczesne budownictwo – WORKac zaprojektuje nową Salę Zgromadzeń w Afryce Środkowej

Firma WORKac WORK Architecture (WORKac) wygrała międzynarodowy konkurs na zaprojektowanie nowej sali posiedzeń w Libreville.
stolica Gabonu.
na szczyt Unii Afrykańskiej w 2014 r.
Firma z Nowego Jorku zaimponowała jury propozycją L.
Assemblée Radieuse, która oferuje samościeżącą, okrągłą strukturę, która maksymalizuje aktywny i pasywny design, jednocześnie wprowadzając ekscytującą ekologię Republiki Gabońskiej.
Nowy punkt orientacyjny ma się rozpocząć w lutym 2013 r.
I zostanie ukończony w czerwcu 2014 r.
Czytaj dalej dla architektów.
opis.
L.
Assemblée Radieuse organizuje szeroki program konferencji, montażu i restauracji wokół trzech rzeźbionych dziedzińców.
każdy reprezentuje jeden z bogatych i różnorodnych ekosystemów Gabonu.
Okrągła forma zwieńczona jest dramatycznie nachylonym dachem, który wyłania się z bujnych, zielonych wzgórz otaczającej dzielnicy dyplomatycznej: nowo rozpoznanego Cité De La Démocratie.
Ten nachylony dach staje się jedną z najbardziej widocznych elewacji budynku, umożliwiając widok z miasta, poniżej na podwórko-ogrody i na basen odbijający dach.
przyjmując eliptyczną formę audytorium poniżej.
Wejście.
WORKac Nowy budynek, pomyślany wokół konserwacji i ponownego wykorzystania elementów konstrukcyjnych z wcześniejszego centrum konferencyjnego na miejscu, wykorzysta najlepsze w aktywnym i pasywnym zrównoważonym projektowaniu.
Żaluzje wykonane z wapienia afrykańskiego ocieniają cały budynek i owijają strukturę łuku, tworząc w ten sposób wyprofilowany pionowy krajobraz dla dziedzińców.
Te dziedzińce umożliwiają naturalną wentylację, chłodzenie i odprowadzanie dymu.
Na pochyłym dachu zbiera się woda deszczowa, która staje się wodospadem, zanim zostanie poddana recyklingowi w całym budynku; jego barwa światła odbija ciepło.
Wnętrze.
WORKac Audytorium na 1000 miejsc zaprojektowano tak, aby łatwo dzieliło się na dwie oddzielne przestrzenie, przy czym każda potencjalna konfiguracja zachowuje optymalną widoczność i najnowocześniejszą akustykę.
Dodatkowe kluczowe przestrzenie rozmieszczone wokół centralnego audytorium to sala bankietowa z potrójną wysokością oraz szereg mniejszych sal audytoryjnych i sal konferencyjnych.
Cyrkulacja w obrębie L.
Assemblée Radieuse jest zorganizowana przez dziedzińce ogrodowe, które są połączone półzamkniętą, zacienioną.
Ścieżką filozoficzną ..
Ta ciągła promenada zapewnia elastyczne i nieformalne miejsca spotkań, w których można spacerować, myśleć i omawiać pilne sprawy dnia, jednocześnie łącząc trzy ogrody i zapewniając wspaniałe widoki na Cité De La Démocratie, stolicę Libreville, a także krajobraz i morze.
poza.
Plan .
WORKac Thierry Boussillon, Agence Nationale des Grands Travaux, dyrektor ds.
Projektów specjalnych, skomentował: Jakość zgłoszeń do konkursu była światowa.
Jesteśmy pod wrażeniem innowacyjnego projektu WORKac.
Odegra kluczową rolę w przekształceniu Centrum Konferencyjnego Cité De La Democratie i Libreville w wiodące regionalne centrum wydarzeń, jak przewidział to prezydent Ali Bongo Ondimba.
Dyrektorzy WORKac, Amale Andraos i Dan Wood, powiedzieli: Jesteśmy podekscytowani faktem, że mamy możliwość pracować w Gabonie, gdy pojawia się na scenie światowej.
To zaszczyt, że zostaliście wybrani do tak ważnego projektu.
Architekci: WORKac, we współpracy z Epstein Competition Organiser: Gabon Agence Nationale des Grands Travaux (Narodowa Agencja Znaczących Dzieł) Lokalizacja: Libreville, Gabon Mechaniczne, Inżynieria elektryczna i wodno-kanalizacyjna, Inżynieria akustyczna, Zrównoważone projektowanie i doradztwo teatralne: Arup Structural Engineering: Robert Silman Associates Doradztwo fasadowe: FRONT Lighting: Tillotson Design Associates Fountain Design: CMS
[patrz też: olx dzierżoniów, prażenie gipsu, jak wyrejestrować odbiornik rtv ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: jak wyrejestrować odbiornik rtv olx dzierżoniów prażenie gipsu