Architektura: Nagroda Gehry SCI-Arc przyznana “Geometrii fantomowej”

Absolwenci SCI-Arc Masters of Architecture Liz i Kyle von Hasseln otrzymali inauguracyjną nagrodę Gehry Prize za opracowanie przerywanej metody druku 3D, nazwanej Phantom Geometry, która pozwala projektantom wprowadzać zmiany w projekcie podczas drukowania.
Metoda Phantom Geometry jest wygodną alternatywą dla konwencjonalnych, statycznych systemów druku 3D dostępnych obecnie.
Główne komponenty systemu obejmują projektor światła UV, specjalną żywicę światłoczułą i kontrolowane ramiona robotyczne z Robot House SCI-Arc.
Według ich własnych słów, autorzy.
opis: Rozwijamy system przesuwania informacji o strumieniu w przestrzeni, w postaci światła, aby wytworzyć materialną formę.
Ten system jest generatywnym, generatywnym procesem wytwarzania, który jest z natury nieliniowy, jest przerywany i ulegający uszkodzeniu w dowolnym momencie i nie polega na okresowym spłaszczaniu do 2D.
Światło jest medium dla danych w naszym systemie.
Tam dane rezydentne można narysować w przestrzeni fizycznej, w pełnej skali, w celu wygenerowania artefaktu fotograficznego, lub w celu wytworzenia postaci materiału poprzez selektywną polimeryzację proksymalnej reaktywnej fotoelektrycznie żywicy.
Ta teza zaczyna zatem badać paradygmat projektowania skoncentrowany na materialnej reifikacji światła.
Ten paradygmat kwestionuje supremację modelu cyfrowego oraz statyczne logiki spłaszczania i układania w stosy, typowe dla typowych przepływów pracy.
Jest to część rozmowy o reprezentacji, roli projektanta i sposobu, w jaki robimy.
przez SCI-arc, phys.org Screen Shot Screen Shot Screen Shot
[hasła pokrewne: kopanie studni cena, porotherm cennik, fashion house szadółki ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: fashion house szadółki kopanie studni cena porotherm cennik