Budownictwo i architektura : 1. miejsce na konkurs odnowienia biblioteki publicznej w Santa Catarina

Brazylijscy architekci Bruno Conde, Filipe Gebrim Doria, Filipe Lima Romeiro i Lucas Bittar otrzymali pierwszą nagrodę za projekt odnowienia biblioteki publicznej w Santa Catarina (National Architecture Competition).
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
GŁÓWNY POMYSŁ Wyzwanie związane z zaprojektowaniem nowej Biblioteki Publicznej w Santa Catarina skłoniło nas do przemyślenia tego projektu poza prostymi materialnymi aspektami interwencji.
Uważamy, że ten budynek powinien stanowić odniesienie do lokalnego społeczeństwa jako ważnego narzędzia kulturowego.
Więcej niż nowy budynek powinien być ważnym znakiem miejskim, miejscem, które przyciąga ludzi do korzystania z jego treści.
Poetycki punkt widzenia wykraczający poza ścisłą konieczność.
Architektura nie śledzi funkcjonalności, ale szansa na przyszłość..
(Paulo Mendes da Rocha) Te przesłanki prowadzą nas do ukrytego antagonizmu: w jaki sposób możemy stworzyć budynek, który ma otwarty związek z przestrzenią publiczną, ale jednocześnie jako biblioteka ma fundamentalną cechę introspekcji.
Podejście projektowe pokazuje: zewnętrznie budynek odróżnia się od budynków komercyjnych tego obszaru, jako przestrzeń zaprojektowana do działalności kulturalnej, poprzez intrygującą elewację.
Wewnętrznie budynek ujawnia dużą różnorodność przestrzeni.
centralne atrium gwarantuje ciągłość wizualną, a poszczególne cechy każdego obszaru są przeznaczone do zaspokajania potrzeb (czasami otwarte i hojne przestrzenie, czasem zamknięte i ograniczone pomieszczenia).
[patrz też: fashion house szadółki, cięcie płyt meblowych, olx dzierżoniów ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: cięcie płyt meblowych fashion house szadółki olx dzierżoniów