Magazyn architektoniczny : Filmy i architektura: “Kucharz, złodziej, jego żona i jej kochanek”

Po raz drugi w naszej sekcji proponujemy film Petera Greenawaya.
Ten nie ma oczywistej nazwy architektonicznej, jednak sposób, w jaki reżyser pracuje z przestrzenią, jest bardzo atrakcyjny dla architektów.
punkt widzenia.
Historia rozgrywa się w nie więcej niż pięciu miejscach i jest pełna alegorii dzięki silnemu wykorzystaniu oświetlenia i kolorów.
Ciesz się klasycznym i daj nam znać swoje komentarze! MAIN INFO Tytuł oryginalny: The Cook, The Thief, His Wife & Her Lover Rok: 1989 Czas trwania: 124 min.
Kraj: Francja, Wielka Brytania Reżyseria: Peter Greenaway Scenariusz: Peter Greenaway Ścieżka dźwiękowa: Michael Nyman Występują: Richard Bohringer, Michael Gambon, Helen Mirren, Alan Howard, Tim Roth PLOT Angielski gangster Albert Spica (Michael Gambon) przejął najwyższą klasę Restauracja Le Hollandais prowadzona przez francuskiego szefa kuchni Richarda Borsta (Richard Bohringer).
Spica robi nocne występy w restauracji ze swoją świtą bandytów.
Jego bezowocne zachowanie powoduje częste konfrontacje z personelem i własnymi klientami, których patronat przegrywa, ale których pieniędzy wydaje się nie omijać.
Zmuszony do towarzyszenia Spicy jest jego niechętna, dobrze wychowana żona, Georgina (Helen Mirren), która wkrótce wpada w oko spokojnemu bykowi w restauracji, właścicielowi księgarni Michaelowi (Alanowi Howardowi).
Pod nosem męża, Georgina prowadzi romans z Michaelem przy pomocy personelu restauracji.
Ostatecznie Spica dowiaduje się o romansie, zmuszając Georgię do ukrycia się w księgarni Michaela.
Borst wysyła jedzenie do Georginy przez swojego młodego pracownika, sopranistę, który śpiewa podczas pracy.
Spica torturuje chłopaka, zanim znajdzie miejsce w księgarni zapisane w książce, którą nosi chłopiec.
Ludzie Spicy burzą księgarnię Michaela, podczas gdy Georgina odwiedza chłopca w szpitalu i torturuje go na siłę siłą, karmiąc go stronami z jego książek.
Georgina odkrywa swoje ciało, kiedy wraca.
Przezwyciężona wściekłością i żalem, błaga Borsta, by gotował ciało Michaela, a on w końcu spełnia.
Razem ze wszystkimi ludźmi, których Spica skrzywdziła w filmie, Georgina konfrontuje się z mężem w restauracji i zmusza go do zjedzenia odrobiny gotowanego ciała Michaela.
Spica odpowiada, krztusząc się, zanim Georgina strzela mu w głowę.
PRZYCZEPA Wcześniej publikowane w tej sekcji.
The Belly of the Architect Łowca androidów Gattaca Metropolis Mój architekt zagubiony w tłumaczeniu The International Equilibrium THX 1138.
On Flux Tylne okno Koyaanisqatsi My Uncle Manufatured Landscapes Architekt Dark City The Fountainhead Baraka Brazil Cube The Lake House
[patrz też: fashion house szadółki, jak uzyskać pozwolenie na budowę, porotherm cennik ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: fashion house szadółki jak uzyskać pozwolenie na budowę porotherm cennik