Nowoczesna architektura : AD Round Up: Architektura religijna Część IV

Zakończmy ten religijny tydzień, kiedy rozpoczynamy go od fantastycznego wyboru projektów architektury religijnej, które przedstawialiśmy w AD.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Kaplica polowa w Boedigheim / Studenci Wyższej Szkoły Architektury w Illinois Institute of Technology The Field Chapel to projekt zaprojektowany i wykonany przez studentów Studia Zaawansowanego De-sign / Build w Illinois Institute of Technology College of Architecture w Chicago ekumeniczna wspólnota kościelna w Boedigheim, Niemcy.
Kierowany przez profesora Franka Flury ego projekt był wspierany na zasadzie pro bono przez firmę Ecker Architekten (Buchen, Niemcy) wraz z rzemieślnikami, wolontariuszami i mieszczanami z Odenwald / Bauland, wiejskiego regionu w północnej Badenii-Wirtembergii (przeczytaj więcej.) Beth El / Stanley Saitowitz | Architekci Natoma Menora jest emanacją światła, reprezentacją niezmiennego i zjednoczonego boskiego świata.
Obiekt ten inspiruje obraz budynków dla Zgromadzenia Beth El.
Plan optymalizuje trudną topografię dzięki obrotowi wjazdowym i platformie parkingowej w dolinie.
Winda wznosi się z tego poziomu do dworu utworzonego między istniejącymi strukturami – salą socjalną, biurami i budynkiem szkolnym – i nowym sanktuarium (czytaj dalej.) El Roble Chapel / 57 Studio Położony w lesie australijskich drzewek mimozy, mały Rodzinna kaplica zaprojektowana przez 57 Studio stanowi spokojne i spokojne miejsce do religijnej kontemplacji.
Kaplica może pomieścić około 40 osób siedzących i skupia się na zapewnieniu.
właściwe poczucie przestrzeni religijnych poprzez komunikację z naturalnym otoczeniem.
(czytaj więcej.) Opactwo Saint John / VJAA Kompleks opactwa, zaprojektowany przez Marcela Breuera w latach 50.
XX wieku, uważany jest za jedno z najważniejszych dzieł zrealizowanych przez architekta Bauhausu.
W skład kompleksu wchodzi Kościół Górny i Dolny oraz kapitularz klasztorny, którego główne wejście dyskretnie zlokalizowano wzdłuż głównego szlaku komunikacyjnego klasztoru (czytaj dalej.) Kaplica w Tarnowie / Betonie Jest to niewielki, drewniany kościół zbudowany na wysokim brzegu Wisła, w małej wiosce Tarnoń, przez prywatnego inwestora (co jest dość rzadkie w Polsce).
Kościół służy jako miejsce medytacji i modlitwy dla lokalnej społeczności.
Jest zbudowany w całości z drewna, bez okien, z wyjątkiem jednej szklanej ściany, która służy jako tło dla ołtarza (czytaj więcej.)
[podobne: rury spustowe, styropian eps, porotherm cennik ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: porotherm cennik rury spustowe styropian eps