Nowoczesna architektura : Eisenhower Memorial / Frank Gehry

Gehry & Partners W ubiegłym roku Frank Gehry wygrał konkurs na projekt Eisenhower Memorial, w którym wzięło udział sześć innych firm (Perkins & Will, Krueck & Sexton, Rogers Marvel Architects, Moshe Safdie & Associates, Natoma Architects i PWP Landscape Architecture).
Następnie firma została poproszona o wydanie trzech opcji dla członków komisji pamięci Eisenhower do wyboru, z których ostateczny projekt został wybrany kilka dni temu.
Kultowy potwór LA Time ma więcej informacji o projekcie: Projekt, który Gehry i jego koledzy pojawią się w nadchodzących miesiącach, łączy gaj dębowy, dwie równoległe kolumnady wapiennych filarów i luźno ułożone ściany wapienne wyrzeźbione rzeźbiarskie płaskorzeźby.
elementy wspólne dla wszystkich trzech propozycji.
z serią tkanych tkanin ze stalowej siatki, które będą przedstawiać obrazy Eisenhowera i jego prezydentury.
W kolumnadzie przebiega przepaść, która biegnie wzdłuż Niepodległości, tworząc otwierające się widoki Kapitolu, a także oznacza nieformalny wstęp pieszy do miejsca pamięci.
Podczas gdy dęby powinny zapewniać dużo cienia.
wraz z kieszeniami przestrzeni kontemplacyjnej.
gobeliny nadają memoriałowi wrażenie ekspansywnego zestawu scen plenerowych.
Gehry wpadł na pomysł stworzenia paneli z siatki stalowej podczas eksploracji kolekcji gobelinów w Filadelfijskim Muzeum Sztuki, gdzie jego firma pracuje nad ekspansją.
Więcej zdjęć po przerwie:.
Gehry i partnerzy.
Gehry i partnerzy.
Gehry i partnerzy
[podobne: blachodachówka cennik, hiplay, jak wyrejestrować odbiornik rtv ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: blachodachówka cennik hiplay jak wyrejestrować odbiornik rtv