Nowoczesna architektura : Perk Park / Thomas Balsley Współpracuje z Jimem McKnightem

Scott Pease Architekci: Thomas Balsley Associates with Jim McKnight Lokalizacja: Cleveland, OH, USA Rok wydania: 2012 Zdjęcia: Scott Pease + 14 Thomas Balsley Associates, twórcy najbardziej cenionych parków i miejsc publicznych w Ameryce, stawiają ostatnie szlify w nowym, przełomowym projekcie dla miasta Cleveland w stanie Ohio.
Perk Park to teren o powierzchni jednego hektara w centrum miasta, który przekształca od dawna zaniedbany zakątek modernistycznego projektu architekta IM Pei w 1960 roku w żywe, przyjazne środowisko miejskie w XXI wieku.
Nazwany na cześć byłego burmistrza Cleveland Ralpha Perka, park znajduje się przy East 12th Street i Chester Avenue, na jednym z kilku paczek śródmieścia buldożonych dziesiątki lat temu w ramach programu odnowy miejskiej Pei.
Pierwszy park na miejscu został ukończony w 1972 roku: nowy brutalny zespół ciężkich betonowych doniczek otaczających zatopiony plac, stary park szybko stał się ulubionym miejscem włóczęgów i gołębi, niekochaną i niedostateczną zarazy w środku tętniącego życiem centralnego biznesu dzielnica.
.
Scott Pease Balsley, współpracujący z lokalnym biurem Jima McKnighta, miał za zadanie najpierw przywrócić park do kontekstu miejskiego, otworzyć go na sąsiednie ulice i sprawić, że poczuje się częścią, a nie poza bezpośrednimi wydarzeniami.
.
Nie możesz pozwolić, żeby tego rodzaju przestrzenie publiczne krążyły z ulicy. mówi Balsley.
- To był stary sposób i nie zadziałał.
.
Scott Pease Nowy park wita ulicę dzięki uprzejmości tego, co Balsley opisuje jako las i łąkę .
pojęcie.
Drzewa cieniowane, jak również zmodyfikowane wersje oryginalnych obsadzonych kopców, są zachowane ze starego projektu; ale teraz są uzupełniane przez szeroko otwarty trawnik siedzący na środku byłego zlewu, przerywany rzeźbiarskim pagórkiem, idealnym do leżenia na słońcu.
.
Scott Pease Jasne linie wzroku zastępują skulone bunkry.
Na północnej stronie przestrzeni znajduje się zaciszna część wypoczynkowa w gaju szarańczy miodu, drzewa rzucają swój nakrapiany cień na leśną posadzkę pokruszonego kamienia.
Rozproszone owalne kopce zapewniają relief topograficzny, a ich łagodne krzywoliniowe kształty kontrastują z geometryczną siatką jasnych różdżek o wysokości 20 stóp, która odzwierciedla rytm pobliskich budynków, zapewniając jednocześnie nocny dramat.
.
Scott Pease Park jest dodatkowo aktywowany przez program, który obejmuje dostawców żywności i tarasy z widokiem na kawiarnie.
Niestandardowe meble z szezlongiem Balsley, wysokie stoły z obrotowymi stołkami, fotele do kawiarni.
Zgodnie z filozofią projektanta, że przestrzeń publiczna powinna być w intymnej atmosferze.
Obszerne łóżka ogrodowe z jeszcze większą ilością miejsc siedzących pomagają zdefiniować formalny trawnik, nawet gdy duży owalny kopiec w jego centrum łagodzi jego efekt, zapewniając miejsce do zabawy dla dzieci i dorosłych, by wziąć udział w inscenizowanych przedstawieniach i codziennym balecie miejskiego życia.
.
Scott Pease Plan 01
[przypisy: rury spustowe, jak uzyskać pozwolenie na budowę, ile kosztuje wykopanie studni ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: ile kosztuje wykopanie studni jak uzyskać pozwolenie na budowę rury spustowe