Nowoczesna architektura : Vertical Omotesando / Wai Think Tank

Wai Think Tank podzielił się z nami swoją propozycją Konkursu Muzeum Mody w Omotesando Street w Tokio w Japonii.
Wyzwanie polegało na zaprojektowaniu 100-metrowego wieżowca-muzeum, zawierającego eksponaty z historii mody XX wieku i stanie się wizytówką Tokio.
Zobacz więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Muzeum mody na XXI wieczną ulicę Omotesando uznawane jest obecnie za potęgę w świecie mody.
Jego szczególna tkanka miejska słynie z konglomeracji kultowych, choć indywidualnie luksusowych butików.
Ale jak wstawić nowy budynek zdolny do zrobienia obu, działać jako hołd dla tego miejskiego kontekstu i reprezentować modę tak, jak wyświetla się w Omotesando.
Jak sprawić, by muzeum mody stało się przedłużeniem miasta.
Jako programowy katalizator dla tego kontekstu, muzeum mody jest postrzegane jako pionowa wersja Omotesando Street; Pionowe Omotesando.
W 100-metrowej wieży muzealnej alejkę reinterpretuje się jako sieć wahadłowych wind, platform, schodów ruchomych i schodów, które łączą szereg horyzontalnie rzutowanych woluminów.
Działając jako pływające butiki, zamknięta natura tych przestrzeni stymuluje środowisko ekskluzywności typowej dla mody i wzornictwa.
W nich wyświetlane są główne programy; galerie mody, biura administracyjne, obszar drogi startowej i skybar na najwyższym poziomie.
Podczas gdy wolumeny programowe wydają się unosić nad pustką, pozostała przestrzeń ujawnia szereg cech obiegu, które sprawiają, że publiczność wchodzi w interakcję z japońskimi ogrodami, a także z wielościennymi projekcjami wyświetlającymi pokazy i filmy związane z modą.
Jedną z kluczowych funkcji poruszających się po budynku jest platforma podwyższająca lub ruchomy wybieg.
The Moving Catwalk i inne elementy cyrkulacji definiują niekonwencjonalny sposób na wędrowanie przez budynek bez przewidywalnej formy doświadczenia muzeum.
Podobnie jak w kontekście miejskim, indywidualność odwiedzającego jest wysoko oceniana; w pionowym Omotesando zwiedzający mogą decydować o własnej trajektorii przez cały budynek.
Ruchomy wybieg przyjmuje ludzi w głównym holu i rozprowadza je przez pływające galerie, osiągając na ostatnich poziomach pas startowy i skybar, które wychodzą na miasto.
W przestrzeniach wystawowych, publiczność zyskuje główną rolę, ponieważ wystawy stają się w pełni pełne kiedy The Moving Catwalk zrównuje się z tymi miejscami.
Na podłodze pasa ruchu ruchomy wybieg staje się nie tylko częścią miejsca do siedzenia, ale także działa jako wizualne połączenie z pomieszczeniami na zapleczu na wybiegu, otwierając domenę mody zwykle niedostępną dla goście.
W Vertical Omotesando za pomocą sieci cyrkulacyjnej łączącej pływające programy tworzona jest dynamiczna relacja między modą a społeczeństwem, zwiększając jeszcze większy udział odwiedzających.
W tym muzeum mody na miarę XXI wieku, przeżycie odwiedzającego przechodzące przez budynek staje się pokazem mody; współczesny miejski spektakl.
[przypisy: olx dzierżoniów, malowanie okien drewnianych, styropian eps ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: malowanie okien drewnianych olx dzierżoniów styropian eps