Automatyczny dozownik do mydła

Trudno wyobrazić dziś sobie toaletę użytku publicznego bez dozownika na mydło w płynie, pianie lub w sprayu. Jest to podstawowy środek higieniczny, który pozwala skutecznie usunąć z powierzchni dłoni szkodliwe bakterie, wirusy oraz grzyby. Aby jednak mycie rąk było wydajne oraz w pełni bezpieczne dla gości łazienki, należy zadbać o wygodny pojemnik na mydło. Jedną z najnowszych propozycji na rynku jest automatyczny dozownik do mydła. Czym wyróżnia się to urządzenie i dlaczego warto zainstalować je w swojej łazience? Odpowiadamy.

Gdzie sprawdzi się automatyczny dozownik do mydła?

Profesjonalny automatyczny dozownik do mydła to nie tylko praktyczny i higieniczny, ale przede wszystkim elegancki produkt, który sprawdzi się w miejscach, którym szczególnie zależy na zadowoleniu gości. Automatyczny dozownik do mydła jest więc chętnie wykorzystywanych w łazienkach luksusowych hoteli i restauracji oraz stref przeznaczonych dla ważnych gości. Jego prestiż sprawia jednak, że urządzenie wykorzystywane jest również w salonach kosmetycznych, masażu, na siłowniach oraz w galeriach handlowych. Produkt spełnia również wszystkie wymogi dla służby zdrowia, ponieważ umożliwia bezdotykowe dozowanie mydła. Dzięki temu wykorzystywany jest w szpitalach i placówkach medycznych, gabinetach lekarskich i zabiegowych, stomatologicznych oraz w salonach masażu.

Automatyczny dozownik do mydła – zasada działania

Automatyczny dozownik do mydła umożliwia bezdotykową aplikację wybranego środka myjącego. Jest to możliwe dzięki wbudowanemu sensorowi ruchu, który w odpowiedzi na podstawienie rąk pod urządzenie uruchamia dozowanie mydła. Rozwiązanie to jest obecnie najbardziej higieniczne na rynku, dlatego automatyczny dozownik do mydła wybierany jest do większości łazienek przestrzeni publicznej.

Automatyczny dozownik do mydła – zalety

Jedną z głównych zalet automatycznych dozowników mydła jest możliwość bezdotykowej aplikacji środka myjącego. W przeciwieństwie do tradycyjnych dozowników na przycisk, urządzenie to pozwala uniknąć dotykania przez każdego z gości łazienki, co znacznie ogranicza ryzyko powstawania krzyżowych zakażeń bakteryjnych. To jednak niejedyna zaleta, jaką ma automatyczny dozownik do mydła. Urządzenie charakteryzuje się również wysoką wydajnością oraz oszczędnością mydła, ponieważ dozuje dokładnie tyle środka, ile jest nam potrzebne do umycia rąk. Instalacja automatycznego dozownika w dłuższej perspektywie czasu stanowi więc znaczną oszczędność, na którą warto się zdecydować podczas urządzania łazienki.