Jak zachować czystość w publicznych toaletach?

Toalety publiczne w zależności od stopnia natężenia ruchu, są każdego dnia odwiedzane przez dziesiątki, setki, a niekiedy nawet tysiące osób. Nie dziwi więc fakt, że utrzymanie w nich czystości jest trudnym zadaniem, jakie zostaje postawione przed personelem sprzątającym. Jednak z pomocą wydajnych produktów oraz dopasowanych do potrzeb użytkowników urządzeń, można osiągnąć efekt, który spełnia wszelkie wymagania higieniczne. Podpowiadamy kilka sprawdzonych rozwiązań.

Jak zachować czystość w publicznych toaletach – dozowniki

Kiedy pod opieką personelu sprzątającego znajduje się wiele łazienek w obiektach wielkopowierzchniowych, to warto szukać rozwiązań, które usprawnią codzienną pracę. Lotniska, dworce, centra handlowe lub duże biurowce wymagają systematycznego sprzątania oraz kontroli środków eksploatacyjnych, takich jak mydła, ręczniki papierowe lub papier toaletowy. Jak zachować czystość w publicznych toaletach?

Pierwszą kwestią są dozowniki dostosowane do ilości gości, którzy każdego dnia korzystają z łazienki. Podczas ich wyboru należy zwrócić uwagę na kształt oraz materiał, z którego zostały wykonane. Wytrzymałe tworzywo ABS lub stal nierdzewna z lekko zaokrąglonymi krawędziami są łatwe w utrzymaniu czystości. Dodatkową zaletą będzie prosta wymiana wkładów, a także wskaźniki zużycia środków eksploatacyjnych. Personel nie będzie bowiem musiał samodzielnie sprawdzać, czy poszczególnych dozowników nie trzeba uzupełnić.

W przypadku dozowników do mydeł warto postawić na wydajne rozwiązania, które pozwalają ograniczyć czas potrzebny na ich obsługę. Dzięki temu personel sprzątający może skupić się na zachowaniu czystości sanitariatów oraz podłóg. Doskonałym wyborem są dozowniki do mydła w pianie lub sprayu, które z jednej strony są bardziej wydajne, a z drugiej łatwiejsze w zachowaniu czystości. Skapujące mydło w pianie lub sprayu łatwo wyczyścić wilgotną szmatką, natomiast zaschnięte plamy z mydeł w płynie są już bardziej czasochłonne.

W przypadku dozowników na papier toaletowy oraz ręczniki papierowe dobrze jest stawiać na urządzenia o dużej pojemności. Istotna jest również sama wymiana wkładów, która nie powinna zajmować więcej niż kilka sekund. Dla ograniczenia kradzieży oraz aktów wandalizmu w sprzedaży dostępne są dozowniki zamykane na zamek z kluczykiem.

Jak zachować czystość w publicznych toaletach – wydajne produkty eksploatacyjne

Mydło, papier toaletowy oraz ręczniki papierowe to podstawowe produkty higieniczne, których nie powinno zabraknąć w żadnej łazience. Istnieją jednak również inne rozwiązania, które często są pomijane, a pozwalają zwiększyć porządek w łazience. Wśród nich warto wyróżnić dozowniki ze środkiem dezynfekującym do desek sedesowych lub jednorazowe nakładki na sedes, które ograniczają konieczność częstego sprzątania toalet.

Dobre wrażenie na gościach robią również odświeżacze powietrze, które znacznie podnoszą komfort użytkowania łazienek. Niewielkie dozowniki automatyczne wystarczy powiesić tuż pod sufitem, a piękny zapach świeżości będzie witał każdego gościa toalety.