Suszarki hotelowe do włosów

Wizyta w hotelach lub pensjonatach często towarzyszy naszym wakacjom albo podróżom służbowym. Większość z nas poszukuje więc noclegów z atrakcyjnym wyposażeniem, co pozwala zrezygnować z pakowania do walizki niektórych przedmiotów codziennego użytku. Wśród nich niewątpliwie znajdują się suszarki hotelowe do włosów, które umożliwiają szybkie wysuszenie włosów bez konieczności zabierania ze sobą w podróż suszarek turystycznych. Co warto wiedzieć o tych urządzeniach, aby kupić funkcjonalny sprzęt? Sprawdź!

Suszarki hotelowe do włosów – co warto wiedzieć?

Profesjonalne suszarki hotelowe do włosów to istotny element wyposażenia miejsc noclegowych. Przeważającą część modeli montuje się na ścianie, a ich użytkowanie, dzięki obrotowym dyszom i długiemu przewodowi jest proste oraz wyjątkowo instynktowne. Z pomocą urządzenia wysuszymy nie tylko włosy, ale również elementy odzieży, dłonie lub ciało, dzięki czemu świetnie poradzimy sobie, nawet jeśli pod ręką nie będzie ręcznika. Suszarki mocowane do ściany umożliwiają wygodne odwieszanie sprzętu oraz zapobiegają jego kradzieży. Naścienne obudowy często wykonywane są również w celu zwiększenia funkcjonalności łazienki, np. poprzez dodatkowy kontakt na golarkę lub szczoteczkę eklektyczną. Część urządzeń została również wyposażona w specjalny włącznik przyciskowy, który z jednej strony zwiększa ich bezpieczeństwo, a z drugiej pozwala ograniczyć zużycie energii elektrycznej. Suszarki hotelowe do włosów często posiadają także systemy zabezpieczające przed przegrzaniem oraz dwustopniową regulację intensywności nadmuchu.

Suszarki hotelowe do włosów doskonale sprawdzają się w bazach noclegowych, takich jak hotele, pensjonaty, centra wypoczynkowe, kompleksy sportowo-rekreacyjne oraz ośrodki SPA. Ich wykorzystanie jest równie popularne w łazienkach i szatniach klubów fitness, siłowni oraz klubów sportowych. Można je także spotkać na basenach, jednak suszarki o takim zastosowaniu zazwyczaj mają większą moc.

Suszarki hotelowe do włosów – na co zwrócić uwagę?

Dostępne w sprzedaży suszarki to modele bardziej lub mniej zaawansowane, które różnią się pomiędzy sobą pod względem ilości zużywanej energii, jakością systemu zabezpieczeń przed przegrzaniem, natężeniem hałasu oraz rozmiarami. Przed zakupem warto więc dokładnie zastanowić się, w jaki sposób oraz z jaką częstotliwością suszarka będzie wykorzystywana przez użytkowników. Inaczej kwestia ta prezentuje się np. na basenie, a inaczej w pokoju hotelowym. Suszarki z zabezpieczeniem przed poparzeniem oraz przegrzaniem na skutek zbyt długiej pracy sprawdzą się przede wszystkim w miejscach narażonych na zbyt intensywne użytkowanie, a rozwiązanie to pozwala wiele zaoszczędzić na naprawie lub wymianie sprzętu. Profesjonalne suszarki hotelowe do włosów wyposażone są dodatkowo w system montażu na ścianie, co z jednej strony pozwala zaoszczędzić wiele miejsce na półkach lub regałach, natomiast z drugiej strony chroni sprzęt przed niepowołanym dostaniem się w ręce małych dzieci.